HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, sağlık sektöründeki önemli bir konuya dikkat çekti. Şehir Hastanelerinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin, hemşire, ebe ve hekimlerin resimlerini çekerek bu bilgileri hastane başhekimlerine raporladığını belirtti.
Yunus Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehir Hastanelerinde özel şirketlere bağlı olarak çalışan özel güvenlik görevlilerinin, sağlık çalışanlarının gizliliğine saygı göstermeksizin resimlerini çektiği ve başhekimlere raporladığı yönünde ihbarlar aldığımızı belirtmek isterim. Özel güvenliklerin muhbirlik yaparak izinsiz şekilde görüntü almasını kınıyoruz!
Şimşek, özel güvenlik şirketlerinin, devlet memurlarına müdahale edemeyeceğini, izinsiz alanlara giremeyeceğini ve kamu hiyerarşisini bozamayacağını vurgulayarak, “Kamu ahlakını ve güvenliğini tehlikeye atan özel güvenliklerin bedelini ödemeleri gerektiğine inanıyoruz. Bizler sürecin sadece takipçisi değil, aynı zamanda doğrudan tarafıyız” dedi.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)