1. Haberler
  2. Sağlık
  3. HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek’ten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Yanıt

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek’ten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Yanıt

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yazdığı mektuba cevap verdi. Şimşek, Bakan Koca’ya seslenerek, “Nereden, nasıl geldiği belli olmayan, sözleşmeli yöneticilerin zulmü altında illallah edip yurt dışına gitmek zorunda kalan hekimlerden, hemşirelerden haberi var mı?” dedi.

Şimşek’ten Bakan Koca’ya Seslenme

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, sendika yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi önünden Bakan Koca’ya seslendi. “Bakan Fahrettin Kocaya Şanlıurfa’dan cevabımızdır” diyen Şimşek, Bakan Koca’ya hitaben gerçekleri dile getirdi.

Hastanelerdeki Sözleşmeli Yönetici Zulmü

Şimşek, “Nereden, nasıl geldiği belli olmayan, sözleşmeli yöneticilerin zulmü altında illallah edip yurt dışına gitmek zorunda kalan hekimlerden, hemşirelerden haberi var mı? Sağlıklı şiddet terörü ortalama her gün yaşanırken, acil servislerde silahlar patlatılırken, can korkusu yaşayan sağlık emekçilerinden haberi var mı?” şeklinde eleştirilerde bulundu.

“Yeni atanıp, kirasını zar zor ödeyen memurun kaygısından, 265 bin hemşire, 55 bin ebe, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen, teknikerin haykırışından bu mektupta yer var mı? Yandaş sendikaların yöneticisi olarak kurumlarda istila düzeninden, rant sisteminden haberi var mı?” diyen Şimşek, sağlık sektöründeki sorunlara dikkat çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek’ten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Yanıt

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir