Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN), sendikal örgütlenmenin özgür ve demokratik bir zeminde gerçekleşmesi için atılan adım olan yüzde 2 barajına karşı Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) çağrıda bulundu. Bu çağrılar üzerine ILO Türkiye Direktörü Dr. Giovanni di Cola, HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek ve beraberlerindeki heyet ile bir araya gelmek üzere plan yapmaktadırlar.
Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) aldığı bilgilere göre, ILO Ankara, HEP-SEN’in diyalog çağrısına olumlu yanıt verdi. Yunus Şimşek liderliğindeki heyet, yarın saat 11.00’de ILO Ankara Merkezi’nde Dr. Giovanni di Cola ile bir araya gelerek konuyu görüşecekler. Bu önemli buluşmada, bağımsız sendikaların yetkilileri de yer alacak ve geniş bir katılımla sendikal haklar üzerine istişarelerde bulunulacaktır.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)