HEP-SEN İzmir Şehir Hastanesi Önünde Açıklama Yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEP-SEN, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi önünde düzenlediği basın açıklamasında, “Yeterli İstihdamın Sağlanmadığı Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Tükendik, Tükenmeye Devam Ediyoruz” şeklinde bir ifade kullandı. Genel Başkan Yunus Şimşek, sağlık alanındaki sorunların çözümü için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı İzmir’e davet etti.

Sağlık Çalışanları İstihdam Sorunu Yaşıyor

Sağlık Çalışanları İstihdam Sorunu Yaşıyor

HEP-SEN İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz, devasa İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde yeterli sağlık personelinin bulunmadığını belirtti. Yılmaz, hizmet sunumunun öncelikli hale getirilmesine rağmen sağlık çalışanlarının eksikliklerinin göz ardı edildiğini vurgulayarak, istihdam sorununun ciddi boyutlara ulaştığını ifade etti.

Sağlık Çalışanları ‘Mahkum’ Gibi Hissediyor

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde görev yapan sağlık personelleri, merkez ve ilçe hastanelerinden zorunlu geçici görevlendirme ile çalıştırılmaktadır. Bu durum sağlık çalışanlarının düzenini ve sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hizmet üreten 39 sağlık branşı, Bayraklı Şehir Hastanesi’nde istihdam sorunu nedeniyle zor durumda bulunmaktadır.

Bakan Koca İzmir’e Davet Edildi

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı İzmir’e davet ederek, hastanedeki sorunların çözümü için destek istedi. Şimşek, sağlık alanındaki eksikliklerin giderilmesi ve çalışanların haklarının korunması gerektiğini vurguladı.

Genel Başkan Şimşek, Bakan Koca’yı İzmir’e Davet Etti

Genel Başkan Yunus Şimşek, konuşmasında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı sorunların çözümü için İzmir’e davet ederek, sağlık alanındaki sorunlara dikkat çekti. Şimşek, İzmir halkının ve sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HEP-SEN İzmir Şehir Hastanesi Önünde Açıklama Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir