HEP-SEN Yemek Skandalı İstanbul Hastanelerinde Gündemde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) Yemek Skandalını Gündeme Taşıdı

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN), İstanbul’daki kamu hastanelerinde yaşanan yemek skandalını basın toplantısıyla duyurdu. Sağlık çalışanlarına sunulan tuzsuz ve soğuk yemeklerin yanı sıra kanserojen köpük tabaklarla taşınması gibi skandal durumlar, sağlık sektöründe büyük tepki topladı.

Yemek Skandalına İlişkin Gelişmeler

Yemek Skandalına İlişkin Gelişmeler

  • HEP-SEN’in açıklamalarıyla gündeme gelen yemek skandalı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirmeye yönlendirdi.
  • Özellikle Murat Dilmener Yerleşkesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sağlık çalışanlarına sunulan yemeklerin lezzetsiz, soğuk ve tuzsuz olması, personelin dışarıdan yemek siparişi vermek zorunda kalmasına neden oldu.
  • Hastanelerdeki çadır yemekhanelerinde bile yetersiz ve sağlıksız yemeklerin sunulması, sağlık sektöründe ciddi bir sorun olarak karşımıza çıktı.

Skandal Yemek Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Skandal Yemek Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Basında yer alan haberlere göre, İstanbul’daki birçok kamu hastanesinden gelen skandal yemek fotoğrafları, durumun vahametini gözler önüne serdi. Yemeklerin soğuk, tuzsuz ve kanserojen köpük tabaklarla sunulması, sağlık çalışanlarının yaşadığı zorlukları bir kez daha ortaya koydu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HEP-SEN Yemek Skandalı İstanbul Hastanelerinde Gündemde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir