1. Haberler
  2. Sağlık
  3. İstanbul Tabip Odası Uyarıyor: Kızamık Vakalarında Artış!

İstanbul Tabip Odası Uyarıyor: Kızamık Vakalarında Artış!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Tabip Odası (İTO) tarafından düzenlenen basın toplantısında kızamık vakalarında artış yaşandığı belirtildi. Toplantıda, Ocak ayından bu yana kızamık salgını riskine dikkat çekilmeye çalışıldığı ve Bahçelievler semtinde bir bebeğin hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı. Ayrıca, Çin’den gelen bir Uygur Türk’ü bebeğin de hayatını kaybettiği hatırlatıldı. İTO yetkilileri, kızamık salgınına karşı vatandaşlara aşı konusunda uyarılarda bulundu.

Kızamık Salgınıyla Mücadele: Aşılama Önemli!

Kızamık Salgınıyla Mücadele: Aşılama Önemli!

İstanbul Tabip Odası’nın basın toplantısında, kızamık vakalarındaki artışın endişe verici olduğu vurgulandı. İTO yetkilileri, kızamık virüsünün dolaşımının durdurulabilmesi için toplumun yüzde 92-95’inin aşılanması gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca, aşı karşıtlığı ve kararsızlığının kızamık vakalarındaki artışta etkili olduğu belirtildi. Sağlık Bakanlığı’na da kızamık vakalarıyla ilgili veri paylaşımı çağrısında bulunuldu.

  • Aşı reddi ve kararsızlığı
  • Göç olgusu ve aşılamada yaşanan güçlükler
  • Aşı takviminde yapılan değişiklikler
  • Bağışıklamadaki bölgeler arası eşitsizlikler
  • Kayıt altına alınamamış nüfus

İstanbul Tabip Odası’nın uyarısıyla, kızamık salgınına karşı aşılama oranlarının yükseltilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, halka çağrıda bulunularak çocukların aşılarını yaptırmaları konusunda önemli bir adım atılması gerektiği belirtildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Tabip Odası Uyarıyor: Kızamık Vakalarında Artış!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir