1. Haberler
  2. Sağlık
  3. İstanbul’da Hastaneler için Yer Değişikliği Tartışmaları

İstanbul’da Hastaneler için Yer Değişikliği Tartışmaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat Depremleri ve sonrasındaki artçı depremler, İstanbul, İzmir ve Ankara’da deprem riski taşıyan hastanelerin yer değişikliği konusunu gündeme getirdi. Deprem riski bulunan hastane binalarının tahliyeleri başladı ve boşaltılan hastanelerin taşınacağı yerlerde sağlık çalışanları mağduriyetlerine dikkat çekerek tepki göstermeye başladı.

Eylemler ve Açıklamalar

İstanbul Tabip Odası öncülüğünde, “Hastaneler yerinde yenilensin” sloganıyla başlatılan eylemler, Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yoğunlaştı. Sağlık çalışanları ve meslek örgütleri, hastanelerin yer değişikliğine karşı çıkarak basın açıklamaları düzenledi.

Önemli Konuşmalar ve Tepkiler

Önemli Konuşmalar ve Tepkiler

Eylemlerde konuşan Türk Nöropsikiyatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Betül Zehra Yalçıner, hastanenin tarihi önemine vurgu yaparak, yerinde yenilenmesi gerektiğini belirtti. Türkiye Psikiyatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım ve eski Nöroloji Klinik Şefi Doç. Dr. Baki Arpacı da aynı görüşü paylaşarak hastanenin tarih ve hafızasının korunması gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) temsilcilerinin de destek verdiği eylemde, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nergis Erdoğan, sağlık çalışanlarının ve hastaların güvenliği için hastanelerin yenilenmesi gerektiğini vurgulayarak, özel hastanelerin yerine sağlık çalışanlarının ve halkın güvenliği öncelikli olmalıdır dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Hastaneler için Yer Değişikliği Tartışmaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir