İstanbul’da Kızamık Salgınına İlişkin Uyarılar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak ayından bu yana İstanbul’da kızamık salgını riski artmaya devam ediyor. İstanbul Tabip Odası yetkilileri, son dönemde kızamık vakalarında belirgin bir yükseliş olduğunu ve salgın durumunda olduklarını vurguluyor. Salgının boyutları hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekliliği üzerine hekimler uyarılarda bulunuyor.

Kızamık Vakalarında Artış

Kızamık Vakalarında Artış

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Saffet Ercan, son 2 ay içerisinde İstanbul’da 343 kızamık vakasının raporlandığını belirtiyor. Bu artışın endişe verici boyutlara ulaştığını ifade eden Dr. Ercan, salgının kontrol altına alınabilmesi için halkın ve sağlık kurumlarının bilgilendirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Aşılama Oranlarında Sorunlar

Aşılama Oranlarında Sorunlar

İstanbul dışındaki diğer büyük illerde de kızamık salgını olabileceğine dikkat çeken Dr. Ercan, aşılama oranlarının düşük olmasının salgının yayılmasına zemin hazırladığını belirtiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, bazı illerde hedeflenen aşılama oranlarına ulaşılamadığına dikkat çekiliyor.

Ailelere Çağrı

Kızamık hastalığına karşı ailelere önemli uyarılarda bulunan Dr. Ercan, çocukların aşılarının eksiksiz ve zamanında yapılması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca ateş ve döküntü gibi belirtiler görüldüğünde hemen sağlık kuruluşlarına başvurulması gerektiğini hatırlatıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Kızamık Salgınına İlişkin Uyarılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir