İstanbul’da Sağlık Krizi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Tabip Odası YK Üyesi Cagerğun Polat, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı konuşmada, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bir bölümünün kapatılmasının ardından 20 milyona yakın kişinin yaşadığı şehirde sağlık krizinin patlak verdiğini söyledi.

Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakülteleri

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin kapatılmasının ardından Çapa Tıp Fakültesi’nin de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılma kararı alındığı bilgisine ulaşıldı. Deprem riskine karşı alınan bu kararlar İstanbul’da sağlık hizmetlerinde krize neden oldu.

İstanbul’daki Hastane Tahliyeleri

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cagerğun Polat, İstanbul’da Cerrahpaşa ve Çapa’nın ardından hangi hastanelerde tahliyelerin söz konusu olacağı ile ilgili bilgileri paylaştı. Sağlık kuruluşlarının tahliyesi, İstanbul’da ciddi bir krize yol açmış durumda.

Sağlık Hizmeti ve Yatak Rezervi

Sağlık Hizmeti ve Yatak Rezervi

İstanbul’daki yatak rezervinin daralması ve sağlık hizmetlerine ulaşımın zorlaşması endişe verici bir durumu beraberinde getiriyor. İstanbul Tabip Odası, vatandaşların ilçe ilçe sağlık hizmetlerine ulaşımının nasıl etkileneceği konusunda değerlendirmelerde bulunuyor.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Sağlık Krizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir