İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube’yi Olağanüstü Genel Kurul Seçimine götüren Yönetimi Kurulu, tabandan gelen talep ve önerileri dikkate alarak bir “Seçim Beyannamesi” yayınladı. İşte Başkan Adayı Adnan Demirbaş’ın beyannamesi ses getirdi. Sahada ses getiren beyannamede yer alan, “İzmir’e Sağlık Sen Kreşlerinin Açılması”, “Şube Acil İletişim Hattı”, “Sosyal Sendikacılık” ve “Şeffaf ve Katılımcı Yönetim Anlayışı” bölümleri dikkat çekti.
Yönetim Kurulu Adayları ve Beyanname
İzmir Sağlık Sen 2 No’lu şubeyi, katılımcı, şeffaf, sorun ve önerilerin dinlendiği, sağlık emekçilerinin haklarının savunulduğu bir sendika oluşturmak için yola çıkan Yönetimi Kurulu Adayları İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Adnan Demirbaş, Burak Kuyucu, Ferruh Çallı, Salih Aydın, Savaş Kaya, Bilal Atabey ve Mustafa Sarıoğlu, Seçim Beyannamesi yayınladı.
Seçim Beyannamesi Detayları
“İzmir’e Sağlık Sen Kreşlerinin Açılması”, “Şube Acil İletişim Hattı”, “Sosyal Sendikacılık” ve “Şeffaf ve Katılımcı Yönetim Anlayışı” gibi başlıkları içeren 10 maddelik seçim beyannamesinde, sağlık çalışanlarının öncelikli sorunlarına çözüm getirilmesi ve sendika içinde katılımcı bir yapı oluşturulması hedefleniyor.
Adnan Demirbaş’ın Vurguları
İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Adayı Adnan Demirbaş, sendika üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan beyannameyi kamuoyu ile paylaşarak, sahadan destek alarak hareket ettiklerini ve şeffaf, katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirtti.
SEÇİM BEYANNAMESİ
- SAĞLIK-SEN KREŞİN AÇILMASI
- ŞUBE ACİL İLETİŞİM HATTI KURULMASI
- İLÇE BAŞKANI VE TEMSİLCİLERE ‘’TEMSİLCİ DEPOSU’’ OLUŞTURULMASI
- DANIŞMA KURULU OLUŞTURULMASI (YÜKSEK İSTİŞARE KURULU)
- KOMİSYONLARIN AKTİF EDİLMESİ
- ŞEFFAF VE KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI
- AYLIK TEŞKİLAT BULUŞMASI
- SOSYAL SENDİKACILIK KİMLİĞİNİN KAZANDIRILMASI
- DELEGASYONUN DİVANLARIMIZA DAVET EDİLMESİ
- EĞİTİM VE SOSYAL FAALİYET AKTİVİTESİ