İzmir Şehir Hastanesi’nde Başarılı Bir Kalp Cerrahisi Örneği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nefes darlığı şikâyetiyle yıllardır farklı doktorlara başvuran 57 yaşındaki Mehmet Çetin, sonunda İzmir Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde çözüm buldu. Yapılan muayeneler sonucunda ciddi mitral kapak bozukluğu ve ritim bozukluğu teşhisi konulan hastaya, Mekanik Mitral Kapak Replasmanı (kalp kapağının değiştirilmesi) ve RF Kateter ile Ablasyon cerrahisi (ritim bozukluğu tedavisi) uygulandı.

Hastanede gerçekleştirilen bu önemli operasyonları Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Sorumlusu Prof. Dr. Haydar Yaşa, Prof. Dr. Habib Çakır ve ekibi başarıyla tamamladı. Prof. Dr. Haydar Yaşa, operasyon sonrasında yaptığı açıklamada, “Bu iki işlemi tek bir operasyonla hastamıza başarı ile uyguladık. Hastanemizin sağladığı teknolojik yenilikler sayesinde kliniğimizde bu ve bunun gibi cerrahisi zor operasyonlar başarı ile yapılmakta, bu sayede hastalarımız yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmektedir. Bundan dolayı büyük mutluluk duymaktayız.”

Operasyon sonrası yoğun bakımda tedavi gören Mehmet Çetin’in takibi devam etmekte olup, yakın zamanda taburcu olması planlanmaktadır. İzmir Şehir Hastanesi, gerçekleştirilen bu başarılı operasyonla kalp cerrahisindeki uzmanlığını bir kez daha kanıtlamıştır.

İzmir Şehir Hastanesi’nde Başarılı Bir Kalp Cerrahisi Örneği

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İzmir Şehir Hastanesi’nde Başarılı Bir Kalp Cerrahisi Örneği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir