1. Haberler
  2. Sağlık
  3. İzzah Elif Zamir Khan’dan Üzücü Haber: Hacettepe Üniversitesi Öğrencisi Yurt Odasında Yaşamını Yitirdi

İzzah Elif Zamir Khan’dan Üzücü Haber: Hacettepe Üniversitesi Öğrencisi Yurt Odasında Yaşamını Yitirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İzzah Elif Zamir Khan, kaldığı yurt odasında hayatını kaybetti. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü olayı intihar olarak açıklarken, üniversite öğrencileri yurt binası önünde protesto eylemi düzenledi.

Hacettepe Üniversitesi Dayanışma Ağı tarafından yapılan açıklamada, “Artık yeter diyoruz. Bu dönem içinde aldığımız 5. intihar haberi. Bu son olsun dedikçe artarak devam ediyor. Memleketin geleceği olarak gösterilen bizlerin girdiği umutsuzluk girdabının sebebi belli. Bu ülkenin yönetenleri. Onlar bu ülkeye, geleceğe, geleceksizlik, işsizlik vaat ediyor. Bizlere reva gördükleri buysa, buradan kendilerine bir kez daha söylüyoruz. Tek bir kez arkadaşımızı çaresizliğe girmesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Rektörlük: “Soruşturma Devam Ediyor”

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise yaptığı açıklamada, “İlk tespitlere göre hayatına son verdiği değerlendirilen Üniversitemizin dönem 4 öğrencisi İzzah Elif Zamir Khan hayatını kaybetmiştir. Yaşanan talihsiz olaya ilişkin adli ve idari soruşturmaya Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından devam edilmektedir” şeklinde açıklamada bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İzzah Elif Zamir Khan’dan Üzücü Haber: Hacettepe Üniversitesi Öğrencisi Yurt Odasında Yaşamını Yitirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir