Kamu Birliği Konfederasyonu ve Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, 3+1 sözleşmeli olarak çalışan memurlar için tüm sendikalara önemli bir çağrıda bulundu. “3+1’in Kaldırılması için Gelin Tek Ses Olalım”
Genel Başkan Kaya, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “3+1 sözleşmeli olarak atanan meslektaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti sonlandırmak için bir araya gelme zamanı geldi. Bu sebeple, tüm sendikaları destek verecekleri bir organizasyona katılmaya davet ediyorum.
3+1 Sağlık Şurası
3+1 sözleşmeli olarak çalışan sağlık personeli için düzenlenecek olan 3+1 Sağlık Şurası, 3-4 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Bu önemli etkinliğe, tüm sağlık sendikalarının katılımı beklenmektedir.
Genel Başkan Kaya, bu çağrıyla ilgili olarak şunları söyledi: “3+1 sözleşmeli çalışan meslektaşlarımızın yaşadığı zorlukları gündeme taşımak ve çözüm yolları üzerine birlikte düşünmek adına 3+1 Sağlık Şurası’nı gerçekleştireceğiz. Tüm sendika temsilcilerini ve 3+1 sözleşmeli çalışanları bir araya gelmeye davet ediyorum.”
Ortak Mücadele Çağrısı
3+1 sözleşmeli çalışanların karşılaştığı zorluklara dikkat çeken Kaya, sendikaların isim ve görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak ortak bir mücadele yürütme çağrısında bulundu. Birlik olmanın önemine vurgu yapan Kaya, “3+1 sözleşmeli çalışanlar için verdiğimiz mücadelede güç birliği yaparak daha etkili adımlar atabiliriz” dedi.