Kızılay Kan Bağışı Sorunu ve Çözüm Önerileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Kan Bağışı Sorunu Devam Ediyor

Kızılay’a yapılan kan bağışlarında asgari seviyenin altına inilmesi ile ilgili sorun devam ederken, sağlık sendikaları da konuyla ilgili açıklamalar gerçekleştiriyor.

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’dan Çağrı

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Kızılay kan bağışları konusunda açıklama yaptı. Genel Başkan Ahmet Doğruyol, İzmir’de yaptığı açıklamada Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya davet etti. Kızılay’a olan güvensizliğin vatandaşların sağlık durumlarını etkilediğini söyledi.

Kızılay Ticari Şirket Olamaz

Kızılay’ın bir yardım kuruluşu olduğunu söyleyen Doğruyol, “Kızılay ticari bir şirket olamaz. Olmamalıdır. Vatandaşlarımızın yıllarca fitresini, zekâtını, sadakasını, kurban derisini verdiği Kızılay’ın bugünkü holding görüntüsü milletimizin güvenini bir kez daha yok etmiştir.

Özellikle vurgulamak istiyoruz ki; hiçbir bürokratın koltuğu, egosu, bir tek vatandaşımızın bile hayatından daha önemli değildir. Bundan dolayıdır ki, Kızılay’a karşı yeniden bir güven ortamının tesis edilmesi için, Kızılay başkanı ve üst yönetimini acilen istifaya davet ediyoruz.

Kan bağışı temini Kızılay’ın tekelinden çıkartılmalıdır. Vatandaş, hastanelerimize kan bağışında bulunabilmeli ve hastasına kan verebilmelidir. Kızılay asli görevi olan yardım kuruluşu görüntüsüne ve işlevine acilen geri dönmelidir.

  • Kan temininde çözüm nasıl olmalıdır?
  • Yaklaşık 10 yıl önce var olan ve kandaki ranttan dolayı Kızılay’ın tekeline verilen kan temini için genel olarak kapatılan, üniversite ve devlet hastanelerimizdeki kan bankalarının ivedilikle yeniden açılması yönünde çağrıda bulunan Ahmet Doğruyol
  • Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen, vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemlidir diyerek tüm vatandaşlarımıza kan bağışı yapmaya davet ediyoruz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızılay Kan Bağışı Sorunu ve Çözüm Önerileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir