1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Kızılay Yöneticilerinden Provokatif Paylaşımlar

Kızılay Yöneticilerinden Provokatif Paylaşımlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay, Konya İli Selçuklu İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı ve Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez’in, CHP’nin bugün Konya’da gerçekleştireceği mitingine yönelik provokatif paylaşımları üzerine, “paylaşımlar kabul edilemez, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir” açıklamasında bulundu.

Gündemdeki Seçimler ve Provokatif Açıklamalar

Gündemdeki Seçimler ve Provokatif Açıklamalar

Türkiye gündeminde 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri geniş yer tutuyor. Depremlerin gölgede kaldığı bugünlerde, ana muhalefet ve muhalefet partilerine yönelik saldırılar ülke gündemini meşgul ederken, Kızılay Konya yöneticilerinin yaptığı açıklamalar gündem oldu.

Kızılay Yöneticilerinin Açıklamaları ve Tepkiler

Kızılay Yöneticilerinin Açıklamaları ve Tepkiler

Provokatif açıklamaların sahipleri, 6 Şubat Depremleri’nin ilk günlerinde çadır satışı ile gündeme gelen Kızılay yöneticileri oldu. Kızılay’ın Konya İli Selçuklu İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı ve Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez, CHP mitingi ile ilgili tartışmalı paylaşımlarda bulundular.

Kızılay’dan Yapılan Açıklama

Kızılay'dan Yapılan Açıklama

Kızılay konuyla ilgili açıklamada bulundu ve her iki yöneticinin faaliyetlerden el çektirildiğini duyurdu. Kızılay’ın açıklamasında, “basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

Kızılay Yöneticileri Hakkında İnceleme Başlatıldı

Kızılay’ın açıklamasında şu cümlelere yer verildi: “Konya’da daha önce Kızılay Selçuklu Şubesi’nde gönüllü olarak görev yaparken istifa ederek ayrılan bir kişi ile Kızılay Gençlik faaliyetlerinde gönüllü olarak yer alan ve basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez. Kızılay ilkelerine aykırı bu beyanlar nedeniyle haklarında inceleme başlatılmış olup, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir.”

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızılay Yöneticilerinden Provokatif Paylaşımlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir