Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı ve Yalan Haberlere Tepki

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Kızılay’ın 81 il teşkilatı adına Türkiye Kızılay Derneği İl Merkezleri Başkanları, kan stoklarının asgari seviyenin altına düşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kızılay’ın açıklamasında, basında yer alan haberlere yönelik tepkiler de yer aldı.

Yalan Haberlere Tepki

Kızılay, “organize kötülük”, “eksik bilgilerle üretilmiş yalan yanlış haberler”, “sistematik yıpratma çabaları” gibi ifadelerle gazetecileri eleştirdi. Dernek, yapılan haberlerin Kızılay’ın itibarına zarar verdiğini ve insani yardım faaliyetlerini olumsuz etkilediğini belirtti.

Kızılay’ın Kararlı Duruşu

Kızılay açıklamasında, “300 binden fazla gönüllüsü, 50 binin üzerindeki üyesi, 15 binden fazla çalışanı ile milli cemiyetimiz Kızılay, ihtiyaç duyulan her yerde her zaman hizmetleri ile ayrım gözetmeksizin her insanın yanında olmaya devam edecektir” ifadesine yer verdi.

Kızılay Derneği İl Merkezleri Başkanları, halkı ihtiyaç sahiplerinin yanında durmaya, ayni ve nakdi bağışlarla desteklemeye, hastalıklara şifa olacak kan ve kök hücre bağışlarını düzenli yapmaya, gönüllü çalışmalara katılmaya davet etti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı ve Yalan Haberlere Tepki

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir