1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu

Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay’ın olağanüstü genel kurulu Ankara’da Kızılay’a ait Etimesgut yerleşkesinde gerçekleştirildi. Yurdun dört bir yanından gelen Kızılay delegelerinin oy kullandığı Olağanüstü Genel Kurulda, geçerli oyların tamamını alan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Genel Başkan seçildi. Yılmaz’ın 155 yıllık Kızılay tarihinin ilk kadın Genel Başkanı olarak da tarihe geçtiği belirtildi.

Yeni Genel Başkan Seçildi

Yeni Genel Başkan Seçildi

Olağanüstü Genel Kurul’da, Türkiye genelindeki Kızılay şubelerinden gelen delegelerin kullandığı oylarla yeni Genel Başkan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu. Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Kızılay’ı bir kariyer değil, bir emanet olarak gördüklerini ve bu emanette 155 yılın birikimi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan olağanüstü genel kurula video mesaj ile katılarak, “Devlet millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali olan Türk Kızılay’a sahip çıkmak tüm kesimleriyle 85 milyon olarak hepimizin görevidir” dedi.

Sağlık Bakanı Koca’nın Konuşması

Sağlık Bakanı Koca'nın Konuşması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kızılay’ın bir buçuk asırlık iyilik çınarı olduğunu vurgulayarak, Kızılay mensuplarını ve gönüllüleri tebrik etti. Bakan Koca, Kızılay’ın genel kurulunu kutladı ve başarılar diledi.

Kınık’tan Veda

Kınık'tan Veda

Kızılay’ın eski Genel Başkanı Kerem Kınık, genel kurulda yaptığı veda konuşmasında, Kızılay’ın büyümesine katkı sağlayan herkesi teşekkür ederek, yeni yönetimi destekleyeceğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir