Mardin’deki Sağlık Yatırımları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, Mardin’de gerçekleştirilen sağlık yatırımları hakkında detaylı bilgiler verdi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da sosyal medya hesabından duyurduğu açıklamaya göre;

  • 750 Yataklı Şehir Hastanesi: Mardin’deki sağlık yatırımlarının en büyüğü olan 750 yataklı Şehir Hastanesi inşaatı devam ediyor. Hastane, 195 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Toplamda 260 poliklinik odası, 29 ameliyathane masası ve 222 yoğun bakım yatak kapasitesine sahip olacak. Planlar arasında hastanenin 2025 yılı içerisinde hizmete açılması bulunuyor.
  • 400 Yataklı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Yatak kapasitesi 700’e çıkarılan hastane, 96 bin 675 metrekare kapalı alana sahip. Poliklinik sayısı 144’e, ameliyathane masa sayısı 18’e, yoğun bakım yatak kapasitesi 113’e, diyaliz yatak sayısı 32’ye, palyatif yatak sayısı ise 22’ye yükseltilmiş durumda. Günde 10 bin hastaya hizmet veren hastane, Mardin’deki sağlık hizmetlerine önemli katkı sağlıyor.
  • 110 Yataklı Kızıltepe Devlet Hastanesi Ek Binası: Yapımı devam eden ek bina, 16 bin 836 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede 5 ameliyathane masası ve 22 yoğun bakım yatağı bulunacak.
  • Nusaybin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: 6 bin metrekare kapalı alana sahip olacak merkez, 2 lokal ameliyathane masasına sahip olacak.
  • Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: 5 bin 318 metrekare kapalı alana sahip olacak merkezde 20 ünitli ve 3 lokal ameliyathane masası bulunacak.

Mardin’deki sağlık yatırımları, şehrin sağlık altyapısının güçlenmesine ve halkın daha nitelikli sağlık hizmetlerinden faydalanmasına olanak sağlayacak şekilde planlanmış durumda. Sağlık hizmetlerindeki gelişmeler, bölgenin sağlık standartlarının yükseltilmesine büyük katkı sağlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mardin’deki Sağlık Yatırımları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir