1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Maske Kullanımı Hayati Önem Taşıyor

Maske Kullanımı Hayati Önem Taşıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Koca, Eris Varyantı açısından endişeye gerek olmadığını belirtirken, Hacettepe Hastanesi ‘maske kullanımı’ uyarısında bulundu. Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Başhekimliği Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanlığı, ‘Hasta Bakım Alanlarında Maske Kullanımı’ hakkında bir iç yazı yayımladı. Yazıda, son 24 saat içinde hastanede yapılan testlerde pozitiflik oranının yüzde 20’lere kadar ulaştığı ve personelde pozitif vakaların tespit edildiği belirtildi. Maske takma kuralının devam ettiği vurgulanarak, maske kullanımının hayati önem taşıdığı ifade edildi.

TTB’den Maske Uyarısı

Türk Tabipler Birliği Aile Hekimi Kolu da benzer bir uyarı yaparak, sosyal medya üzerinden “Bu günlerde boğaz enfeksiyonu, ateş, ishal, kusma ve halsizlikle kendini gösteren bir virüs enfeksiyonunun yaygın olduğunu ve test yapılmadığı için Covid-19 varyantının bilinmediğini” belirtti. Sağlık kurumlarında maske takılmasının zorunlu olması gerektiği vurgulandı.

Önemli Hatırlatma

Sağlık kurumlarında, tüm personel ve hasta yakınlarının maske uyumuna devam etmesi gerektiği belirtilirken, maske uyumunun tüm birimlerde iç denetimlerle sağlanması gerektiği vurgulandı. Bu tedbirlerin enfeksiyonların yayılmasını önlemek adına büyük önem taşıdığı ifade edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maske Kullanımı Hayati Önem Taşıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir