1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Memur Maaşlarındaki Belirsizlik

Memur Maaşlarındaki Belirsizlik

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de ekonomik zorluklar artarken, memurlar Temmuz ayında söz verilen maaş artışını bekliyor. Ancak, memur maaşlarındaki belirsizlik devam ediyor. En düşük memur maaşının 22 bin TL olacağı sözü verilirken, zamın Ekim ayına sarkabileceği söylentileri yayılmaya başladı. Ekim ayına ertelenmesi durumunda memurların alım gücü daha da azalabilir.

Memur ve İşçi Maaşları Arasındaki Uçurum

Kamuda çalışan işçi ve memur maaşları arasındaki adaletsizlik giderek artıyor. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, bu durumu eleştirerek, en düşük ev kirasının 8-10 bin TL olduğu ekonomik koşullarda, işçilerin memurlardan daha fazla maaş almasının mantıklı olmadığını belirtiyor. Kamuda çalışan işçiler ile memurlar arasındaki maaş uçurumu giderilmeli ve adalet sağlanmalıdır.

Değerlerin Yitirildiği Bir Dönem

Değerlerin Yitirildiği Bir Dönem

Doğruyol, devlet memurlarının hiçbir dönemde bu kadar değersizleştirilmediğini ve itibarsızlaştırılmadığını belirtiyor. Ekonomik krizin faturasının memurlara kesildiğini söyleyen Doğruyol, memurların alım gücünün korunması gerektiğini vurguluyor. Memur maaşlarının enflasyona göre düzenlenmesi ve adaletin sağlanması için adımlar atılmalıdır.

ÇİDEM Tahliyesine Tepki

ÇİDEM Tahliyesine Tepki

İzmir’deki Çocuk İşitme Değerlendirme Merkezi’nin (ÇİDEM) tahliyesiyle ilgili tepkiler yükseliyor. Doğruyol, 3 bin işitme engelli çocuğun sağlık hizmeti aldığı bu merkezin tahliyesinin mağduriyete neden olacağını belirtiyor. ÇİDEM’in aynı yerde hizmete devam etmesi gerektiğini vurgulayan Doğruyol, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nü göreve çağırıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur Maaşlarındaki Belirsizlik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir