57 yaşındaki Mehmet Çetin, uzun yıllardır nefes darlığı şikayetiyle farklı doktorlara başvuruyordu. Son olarak, İzmir Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde yapılan muayene sonucunda ciddi mitral kapak bozukluğu ve ritim bozukluğu teşhisi konuldu.
Hastanede gerçekleştirilen Mekanik Mitral Kapak Replasmanı ve RF Kateter ile Ablasyon cerrahisi sayesinde, hastanın sağlığına kavuşması sağlandı. Bu iki önemli cerrahi işlem aynı anda uygulanarak başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.
Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Sorumlusu Prof. Dr. Haydar Yaşa, Prof. Dr. Habib Çakır ve ekibinin başarılı operasyonu sonrasında şunları söyledi: “Bu iki işlemi tek bir operasyonla hastamıza başarı ile uyguladık.”
Prof. Dr. Yaşa, “Operasyon sonrası hastamızı servise aldık. Yakın zamanda taburculuğunu planlamaktayız. İzmir Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirdiğimiz bu başarılı operasyon, hastalarımıza sağlıklı bir yaşam sunmamıza olanak tanıyor. Teknolojik yeniliklerle desteklenen hastanemizde zor cerrahi operasyonlar başarıyla gerçekleştirilmekte, hastalarımız sağlıklı bir şekilde iyileşebilmektedir. Bu konuda büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)