Nöroloji Uzmanının İlgilendiği Alanlar ve Baş Ağrısı Üzerine Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nöroloji Uzmanının İlgilendiği Alanlar

Nöroloji Uzmanı Profesör Dr. Levent Sinan Bir, genel olarak nörolojik hastalıkların incelendiği ve tedavi edildiği bir klinik branş olduğunu belirtti. Nörolojinin sinir sistemi rahatsızlıklarını incelediğini vurgulayan Prof. Dr. Bir, baş ağrısı gibi yaygın sorunların da nörolojinin ilgi alanına girdiğini ifade etti.

Nöroloji Uzmanının Baş Ağrısı ve Diğer Hastalıklar Üzerine Açıklamaları

Nöroloji Uzmanının Baş Ağrısı ve Diğer Hastalıklar Üzerine Açıklamaları

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Sinan Bir, baş ağrılarının çoğunun nöroloji alanına girdiğini belirtirken, epileptik olgular, bağışıklık sistemi kaynaklı hastalıklar ve demansiyel sendromlar gibi rahatsızlıkların da nörolojinin ilgi alanına giren temel hastalıklar olduğunu söyledi. Ayrıca el ve ayak uyuşmaları, karıncalanmalar ve güçsüzlük gibi şikayetlerin de nöroloji tarafından değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Levent Sinan Bir: “Nöroloji genellikle ikinci planda kalır, ancak baş dönmeleri gibi belirtilerde kulak burun boğaz branşının yanı sıra romatolojik hastalıklar da önemli olabilir. Bu nedenle, baş ağrısı, nörolojik hastalıklar ve diğer belirtilerin takibi ve tedavisi için nöroloji uzmanlarına başvurulmalıdır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nöroloji Uzmanının İlgilendiği Alanlar ve Baş Ağrısı Üzerine Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir