1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Operasyon ve Suçlamalara Yanıt

Operasyon ve Suçlamalara Yanıt

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, emniyetin MOSSAD operasyonları ile ilgili Sağlık Bakanlığı’na karşı yöneltilen suçlamalara yanıt verdi. Operasyon kapsamında 15 yabancı uyruklu şahıs tutuklandı, 12 şahıs adli kontrol ve yurtdışına çıkma yasağıyla serbest bırakıldı, 7 şahıs ise sınır dışı edildi.

Doktor İddiasının Gerçekleri

İddia sahiplerinin aksine, operasyon kapsamındaki yabancı uyruklu şahısın doktor değil, temizlik görevlisi olduğu ortaya çıktı. Şahıs, Mısır uyruklu olup Göçmen Sağlığı Merkezleri projesi kapsamında temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Kendisi bugüne kadar hiçbir sağlık hizmetine dâhil olmamıştır.

Yabancılar ve Sağlık Hizmeti

Geçici koruma altındaki sığınmacılara sağlık hizmetleri, AB ile yürütülen proje kapsamındaki Göçmen Sağlığı Merkezlerinde verilmektedir. Bu merkezlerde çalışacak yabancıların çalışma izinleri ve güvenlik soruşturmaları titizlikle yürütülmektedir. Çalışma izni olmayan yabancılar bu merkezlerde istihdam edilemez.

Sağlık Bakanı, bu tür yanlış ve haksız suçlamaların gerçeklerle örtüşmediğini vurgulayarak milli bir meselede dahi fırsat kollayanların ayıbının kısa sürede ortaya çıktığını belirtti. Hakikate saygı ve dürüstlük çağrısında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Operasyon ve Suçlamalara Yanıt

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir