1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nden Açıklama

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nden Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), İzmir’deki Özel Sada Hastanesi hakkında yapılan mali operasyon iddialarına ilişkin bir açıklama yayınladı. Dernek, konuyla ilgili olarak toplum nezdinde oluşabilecek olumsuz algıya dikkat çekti ve önemli açıklamalarda bulundu.

Haberin İçeriği Tüm Sektörü Töhmet Altında Bırakacak Nitelikte

Dernek tarafından yapılan açıklamada, İzmir’deki özel hastanenin kamuyu zarara uğrattığı iddiasının sektörü olumsuz etkileyebilecek nitelikte olduğuna vurgu yapıldı. 600 hastane ve 1500 sağlık kuruluşuyla hizmet veren özel sağlık sektörünün bu tür iddialarla anılmasının üzüntü verici olduğu belirtildi. Dernek, söz konusu hastanede çalışan bazı sağlık çalışanlarına yönelik suçlamaların derhal açıklığa kavuşturulmasını talep etti.

Faillerin En Ağır Şekilde Cezalandırılması İçin Gereken Yasal Düzenlemelerin Yapılmasını Destekliyoruz

Dernek, vatandaşlara fedakarlıkla hizmet sunan tüm hastanelerde benzer olayların yaşanmaması ve yaşanması durumunda faillerin en ağır şekilde cezalandırılması için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını desteklediğini belirtti. Toplum nezdinde güvenin korunması ve sağlık sektörünün itibarının sürdürülmesi için gereken adımların atılması çağrısında bulundu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği
Yönetim Kurulu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nden Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir