Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Gazze’ye Yardım İçin Ürdün Sağlık Bakanı İle Görüştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Gazze’ye sağlık yardımı için Ürdün Sağlık Bakanı Firas İbrahim Al-Hawari ile bir istişare yaptığını söyledi. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “İşbirliği için planlama ve koordinasyon amaçlı görüşmelere başlıyoruz.”

İşbirliği ve Koordinasyon Çalışmaları

Gazze’ye yönelik yardım çalışmaları kapsamında Türkiye ve Ürdün arasında işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının başlatıldığı belirtildi. Bakan Koca, Ürdün Sağlık Bakanı ile yapılan görüşmelerde ortak çalışma teklifi sunduklarını ve bu doğrultuda hazır olduklarını ifade etti.

Hastane ve Sağlık Merkezlerinin Durumu

Bakan Koca, Gazze’de yaşanan saldırılar sonucunda 4 hastanenin hizmet dışı kaldığını ve 14 sağlık merkezinin de elektrik ve yakıt sorunları nedeniyle hizmet veremediğini belirtti. Tıbbi destek ve ilaç yardımlarının engellendiği vurgulandı.

Ürdün’ün Tepkisi ve İşbirliği Önerisi

Ürdün Sağlık Bakanı’nın Türkiye’nin işbirliği önerisine teşekkür ettiği ve Gazze’ye yardım konusunda Türkiye ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirttiği ifade edildi. İki ülke yetkilileri arasında çevrimiçi toplantılar ve sahada işbirliği için planlama çalışmalarının başlatılacağı aktarıldı.

Uluslararası Koordinasyon ve Dünya Sağlık Örgütü İşbirliği

Bakan Koca, Gazze’ye yönelik yardım faaliyetlerinde Uluslararası toplumun ve Dünya Sağlık Örgütü’nün koordinasyon çalışmalarına önem verildiğini belirtti. Türkiye ve Ürdün Sağlık Bakanlıklarının yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü’nün de işbirliği içinde olacağı vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Gazze’ye Yardım İçin Ürdün Sağlık Bakanı İle Görüştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir