Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ‘Gurur Tablosu’ olduğunu belirtti. 1 – 7 Aralık tarihleri arasında kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla yapılan açıklamada Bakan Koca, ülke genelinde 3.402 istasyona ve 5.738 kara ambulansına ulaşıldığını ifade etti.

Acil Sağlık Hizmetlerindeki Güç

Kırsal bölgelerdeki acil sağlık hizmeti istasyonlarının sayısının arttırıldığını vurgulayan Bakan Koca, 112 kara ambulanslarıyla bu yıl 5 buçuk milyonun üzerinde hasta ve yaralı taşındığını belirtti. Ayrıca Türkiye genelinde 15.466 UMKE personelinin profesyonel kurtarma ve müdahale hizmetlerinde görev aldığını açıkladı.

Hava ve Deniz Ambulans Hizmetleri

Bakan Koca, 6 deniz ambulansının Ekim ayına kadar 34.867 hastayı taşıdığını, 13 helikopter ambulansın ise 244 organ ve 42.729 hasta/yaralı nakli gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca Ankara ve İstanbul’da konuşlanan 2 uçak ambulansının organ ve hasta naklinde önemli bir rol üstlendiğini paylaştı.

Acil Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Sağlık Bakanı, Türkiye’nin acil sağlık hizmetlerindeki gücünün tartışılmaz olduğunu vurgulayarak, acil sağlık çalışanlarının özverisi ve fedakarlığına dikkat çekti. Bakan Koca, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası vesilesiyle tüm çalışanlara teşekkürlerini iletti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir