1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a Destek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a Destek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya davet edenler arasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı. Bakan Koca, “Bir vatandaşımızın bile kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Üsküdar’da gençlerle buluştuğu bir toplantıda gazetecinin Kızılay’ın 6 Şubat Depremleri’nde çadır satışı gerçekleştirmesinin ardından, sosyal medyada Kızılay’ın kan satışı da yaptığına ilişkin gündemlerin oluştuğuna dair sorusuna cevap verdi.

Deprem sonrasında Kızılay Başkanı Kınık’ı istifaya davet edenler arasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı. Bakan Koca gazetecinin sorusuna şöyle yanıt verdi: “Kızılay hizmet ediyor. Eyvallah bunda hiç şüphe yok. Gerçekten çok çalışan fedakar, cefakar kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. Memleketin bütün hastalarının sadece kan sorununu organize etmiş olması bile çok önemli bir ihtiyaçtır. Ama bazen algılar olguların önüne geçiyor. Ve biz bu algıya sebep veriyor isek gereğini yapmalıyız. Bir vatandaşımızın bile kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak biz orada durmamalıyız. Kanaatim bu.”

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a Destek

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir