Sağlık Bakanlığı ve Tohum Otizm Vakfı İş Birliği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı ve Tohum Otizm Vakfı, depremden etkilenen otizmli çocukların yoğun eğitimlerinin yarıda kalmaması için iş birliği yapıyor. İki kurumun ortak çalışmasıyla Malatya’da hayata geçen Tohum Otizm Vakfı Destek Eğitim Konteyneri Projesi, otizmli çocukların gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor.

Projenin Amaçları

Proje kapsamında, konteyner kentte otizmli çocukların ve gençlerin kesintisiz özel eğitime erişmeleri ve gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, ruh sağlığı hizmetleri açısından da gerekli takiplerin yapılarak bireylere destek sağlanmaktadır.

Konteynerde Sunulan Hizmetler

Destek Eğitim Konteyneri, otizmli çocukların öğrenme ve gelişimini destekleyecek materyallerle donatılmıştır. Konteynerde yerde yumuşak kaplama, masalar, sandalyeler, oyun köşeleri, dinlenme köşesi, kitaplık, oyun malzemeleri ve spor ekipmanları gibi çeşitli materyaller bulunmaktadır.

İş Birliğinin Önemi

Sağlık Bakanlığı ve Tohum Otizm Vakfı iş birliği, otizmli çocukların gelişimlerinin desteklenmesi ve sağlık hizmetlerine ulaşmaları için büyük bir adımdır. Bu iş birliği sayesinde deprem bölgesindeki otizmli çocuklar ve aileleri daha etkin bir şekilde desteklenmektedir.

Vakfın Değerlendirmesi

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Burçak Karakaya, projeleri kapsamında depremden etkilenen otizmli çocuklara destek olmanın önemine vurgu yaparak, Sağlık Bakanlığı’na verilen destekler için teşekkürlerini iletti. Vakıf, otizmli çocukların yaşamlarına dokunmaya devam edeceğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı ve Tohum Otizm Vakfı İş Birliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir