Sağlık Bakanlığının Aldığı Tedbirler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı, MRHS randevularında yaşanan karışıklığın önüne geçmek için bazı önlemler aldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, randevu sistemindeki sorunların çözümü için radikal tedbirler aldıklarını belirtti.

Randevu Onay Sistemi

Bakan Koca, “Randevu sorununu kalıcı olarak çözmek için ilk tedbir: 1 gün öncesinden onaylanmamış randevular geçersiz kabul edilecek. Hastadan, ‘Randevuma geleceğim’ onayı alınması gerekecek ve bu onayın randevudan önceki gün 23.59’a kadar verilmesi şart olacak.” dedi.

Randevuya Gelmemenin Sonuçları

Randevu aldığı halde gelmeyenlerin aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edemeyeceği belirtildi. Ayrıca, ikinci randevusuna da gelmeyenlerin 15 gün boyunca bütün branşlarda randevu alamayacakları vurgulandı.

Randevusuna Gelmeyenlere 15 Gün Randevular Kapalı Olacak

Bakan Koca, “Geçen yıl 23 milyon, bu yılın ilk 3 ayında ise 6 milyon randevuya gelinmedi. Bu sebeple yeni uygulamaları zorunlu kıldık. 25 milyon vatandaşımız, 81 milyonu bulan randevuyu son dakikada iptal etti. Bu boşlukların her birine yeni randevu veremediğimiz için 21 milyon randevu kapasitesi atıl kaldı.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığının Aldığı Tedbirler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir