1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Çalışanları Bayram İkramiyesi Talebi

Sağlık Çalışanları Bayram İkramiyesi Talebi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanları Bayram İkramiyesi İstiyor

Sağlık Çalışanları Bayram İkramiyesi İstiyor

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, kamu işverenine çağrıda bulunarak, Sağlık Bakanlığı, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı hastanelerde görev yapan yaklaşık 730 bin sağlık çalışanına bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini belirtti.

Maaşlar Enflasyon Karşısında Eridi

Çeker, sağlık çalışanlarının zor koşullarda fedakarca görev yaptığını ancak maddi olarak hak ettikleri karşılığı alamadıklarını vurgulayarak, en düşük maaş alan kamu çalışanlarının enflasyon karşısında güç durumda olduğunu ifade etti.

Çeker, “Sağlık çalışanları kamuda en düşük maaş alan gruplardan biridir. Enflasyonun yüksek olduğu dönemde maaşlarının erimesi, çalışanların ekonomik olarak zor durumda olmalarına neden olmaktadır.” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ekonomik olarak rahatlamaları için bayram ikramiyesi talebinde bulunan Çeker, kamu işverenine seslenerek çalışanların taleplerini dikkate almaları gerektiğini belirtti.

“Sağlık çalışanlarının bayramda rahat bir nefes alabilmeleri için gerekli düzenlemelerin acilen yapılmasını bekliyoruz.” dedi.

“Sağlık Çalışanlarına Bayram İkramiyesi Talebi” başlıklı haber, Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker’in sağlık çalışanlarının ekonomik taleplerine dikkat çekmesiyle gündeme geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanları Bayram İkramiyesi Talebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir