Sağlık Çalışanlarından Sendikal Ayrımcılık İddiaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayındır Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık çalışanları, hastanede huzur olmadığını, ‘Başhemşirelik makamının’ sağlık personellerinin sendikal tercihlerine müdahale ettiğini öne sürdü. Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol ve Bayındır Devlet Hastanesi çalışanlarının katılımıyla hastane önünde bir basın açıklaması düzenlendi.

Yasalara Aykırı Uygulamalar

Genel Başkan Doğruyol, sendikaya üye olduktan sonra yaşanan olayları şöyle aktardı: “Sendikamıza üye olduğu günün ertesi günü, radyoloji teknisyeni E.A.’ya haksız bir şekilde geçici görev çıkartılmış ve kanuna aykırı şekilde fazla mesai yaptırılmıştır. Ayrıca, 30 yıllık hemşirenin görev yeri değiştirilerek psikolojik baskı uygulanmıştır.”

İdari Baskı ve Mobbing İddiaları

Doğruyol, idare tarafından baskıya uğrayan hemşire E.Ç.G’nin psikolojik baskıdan dolayı başka bir ilçeye geçici görev talep ettiğini belirtti. Ayrıca, uzun yıllar hastanede görev yapan hemşire M.T.’nin görev yerinin değiştirilerek emekli olmaya zorlandığını söyledi. Hastane içinde psikolojik baskı ve mobbing uygulamalarının olduğu vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanlarından Sendikal Ayrımcılık İddiaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir