1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Çalışanlarının Barınma Sorunları

Sağlık Çalışanlarının Barınma Sorunları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrat Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, sosyal medya ve basında sıkça yer alan sağlık çalışanlarının barınma sorunları hakkında Bilim Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) açıklamalarda bulundu. Demircan, sağlık çalışanlarına ve memurlara yönelik TOKİ aracılığıyla uygun fiyatlı konut projelerinin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, İzmir’in Çiğli İlçesi’nde şubat ayında açılması planlanan şehir hastanesi bölgesinde konut projelerinin yapılmasının sağlık çalışanlarının yararına olacağını belirtti.

Sağlık Çalışanlarının Barınma Sorunları

Ev Kiraları Sağlık Çalışanlarını Zorluyor

Ev Kiraları Sağlık Çalışanlarını Zorluyor

Memur zamlarının ardından memurların açlık sınırına mahkum edildiğine dikkat çeken Demircan, sağlık çalışanlarının geçim sıkıntılarıyla boğuştuğunu ifade etti. Sağlık çalışanlarının barınma sorunlarına örnek olarak Antalya’da bir hemşirenin evsiz kaldığına dikkat çeken Demircan, yüksek kira fiyatları nedeniyle sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluklara değindi.

Demircan: “Eskiden devlette lojman sistemi vardı. Sağlık çalışanları hastanelerin içerisinde uygun fiyatla lojman avantajlarından faydalanıyordu. Bugün sağlık çalışanları kira gelirlerinin artmasından dolayı büyük şehirlerde görev yapmak istemiyorlar. İzmir şehir hastanesi yakınında bir lojman ya da uygun bütçeli konut imkanı sağlanamaz mı? Bu konuda yetkililere sesleniyoruz.”

“Talep Toplama Anketlerini Olumlu Karşılıyoruz”

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İnsan Kaynakları birimi tarafından yapılan anket çalışmasına değinen Demircan, şehir hastanesinde görev almak isteyen sağlık çalışanlarına yönelik talep toplama çalışmalarının önemli olduğunu belirtti. Genç sağlık çalışanlarının bu tür projelere ilgi gösterdiğini ve taleplerinin ciddi olduğunu aktaran Demircan, özellikle İzmir’in Bornova, Çiğli ve Karşıyaka bölgelerindeki sağlık çalışanlarının bu konuda olumlu geri dönüşler yaptığını vurguladı.

  • Demokrat Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, sağlık çalışanlarının barınma sorunlarına dikkat çekti.
  • Memur zamlarının yetersiz olduğunu belirten Demircan, sağlık çalışanlarının geçim sıkıntılarına değindi.
  • İzmir Çiğli’de yapılacak konut projelerinin sağlık çalışanları için faydalı olacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanlarının Barınma Sorunları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir