1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Polikliniğine Dönüştürülen İlkokul Tartışması

Sağlık Polikliniğine Dönüştürülen İlkokul Tartışması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından yapılan açıklamada, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk Sahil Beldesi’nde bulunan Hamiyet Ferudun Sözen İlkokulu’nun 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti verilecek bir sağlık polikliniğine dönüştürüldüğü belirtildi. SES, bu durumu savaş ve doğal afet gibi olağanüstü durumlar dışında uygun bulmadığını vurguladı.

Geçim ve Barınma Sorunlarına Dikkat Çekiliyor

Geçim ve Barınma Sorunlarına Dikkat Çekiliyor

Sahil beldelerindeki sağlık çalışanlarının geçim ve barınma sorunlarını gündeme getiren SES İzmir Şubesi’nin açıklamalarının ardından, Altınoluk’ta bir ilköğretim okulunun sağlık hizmeti verilmesi amacıyla polikliniğe çevrildiği ortaya çıktı. SES, sağlık çalışanlarının iş yükünün artırılması ve mağdur edilmesi konusunda sessiz kalmayacaklarını açıkladı.

SES Genel Merkezi, ilkokul binasının poliklinik haline getirilmesinin sağlık emekçilerinin dinlenme hakkını gasp ettiğini ve güvenli, nitelikli sağlık hizmeti verilmesinin mümkün olamayacağını belirtti. Okulların polikliniğe dönüştürülmesine tepki gösteren SES, kamu sağlık kurumlarının sayısının artırılması ve yeterli personel istihdamıyla çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Polikliniğine Dönüştürülen İlkokul Tartışması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir