1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlıkta Basamaklandırma Sistemi ve Hekim Yönlendirmesi

Sağlıkta Basamaklandırma Sistemi ve Hekim Yönlendirmesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıkta Basamaklandırma Sistemi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanında yapılan çalışmalar kapsamında Sağlıkta Basamaklandırma Sistemi üzerinde çalıştıklarını ve bu konuda yeni gelişmelerin olduğunu açıkladı. Yaptığı açıklamada Bakan Koca, vatandaşların sevk olmadan uzman doktordan randevu alabildiğini ancak bu durumun sağlık sisteminin iş yükünü artırdığını belirtti.

Hekim Yönlendirmesi ve İhtisas Alanları

Bakan Koca, hastaların randevu alırken doğru branşa yönlendirilmesinin önemine vurgu yaparak, endokrinoloji gibi yan dalların ana ihtisas alanları üzerine geldiğini ve bu konuda doğru yönlendirmenin sağlanması gerektiğini belirtti. Bu sayede sağlık sistemine olan yükün azaltılması hedeflenmektedir.

Aile Hekimlerinin Rolü

Bakan Koca, Aile Hekimlerinin vatandaşları doğru branşlara yönlendirmesinin büyük önem taşıdığını ifade etti. Aile hekimlerinin hastaları doğru şekilde yönlendirmesi ile doğru tedavi süreçlerinin başlatılacağını ve sağlık sisteminin daha etkin bir şekilde işleyeceğini belirtti.

Yönlendirme Sistemleri Geliştirme Çalışmaları

Sağlık Bakanlığı’nın gerçek sağlık profesyonelleri ve yapay zekâ tabanlı sistemler ile hastaların doğru branşlara yönlendirilmesi konusunda çalışmalar yürüttüğü belirtildi. Bu yönlendirmelerin doğru yapılması sayesinde hastaların gereksiz branşlara müracaat etmesinin önüne geçilerek sağlık sisteminin verimliliğinin artırılması hedeflenmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlıkta Basamaklandırma Sistemi ve Hekim Yönlendirmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir