Sağlıkta Şiddet Olayları Artıyor: İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemşire Darp Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan bir hemşirenin hasta yakını tarafından serviste darp edildiği üzücü bir olay yaşandı. Sağlık sektöründe şiddet vakaları maalesef artarak devam ediyor. Bu son olay İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi’nde gerçekleşti. Hemşirenin, “Refakatçı dışındaki kişiler serviste kalamaz” uyarısına tepki gösteren hasta yakını tarafından darp edildiği belirtildi. Geçtiğimiz hafta aynı hastanenin nöroloji servisinde de bir hemşire benzer bir şekilde hasta yakını tarafından darp edilmişti.

Demokratik Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Sertan Yeşilyurt, hemşirenin darp raporu aldığını açıkladı. Yeşilyurt, olayı kınayarak hastane yöneticilerinin “Keşke elimizden bir şey gelse, ama gelmiyor” şeklindeki tutumunu eleştirdi. Şiddet olaylarının önüne geçilmesi için hastane giriş çıkışlarının güvenli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Yeşilyurt, “Eğer sizin elinizden bir şey gelmiyorsa, başka kimin elinden gelecek? En azından hastane giriş çıkışlarının güvenliği sağlanabilir. Servis girişlerine kartla açılan kapılar gibi güvenlik önlemleri alınabilir. Hemşireler kaderlerine terk edilmemeli. Hasta, hasta yakınları ve kurum idarecileri kendi sorumlulukları konusunda sağduyulu olmalıdır” şeklinde konuştu.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlıkta Şiddet Olayları Artıyor: İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemşire Darp Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir