1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Şehir Hastanelerinde Kreş Talebi

Şehir Hastanelerinde Kreş Talebi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında kamu-özel işbirliği ile ‘yap-kirala-devret’ şeklinde gerçekleştirilen şehir hastanelerinde 7/24 nöbet usulü çalışan sağlık çalışanları, çocuklarının güvenliği için kreş bulunması konusundaki taleplerini dile getiriyor. 2023 yılında açılması planlanan şehir hastaneleri arasında İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi de bulunuyor.

İzmir Şehir Hastanesi ve Kreş Durumu

İzmir Şehir Hastanesi ve Kreş Durumu

Haziran ayı sonunda hizmete açılacağı belirtilen İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde, hastane bünyesinde kreş bulunmayacağı öğrenildi. Türkiye’de şu anda, Eskişehir ve Adana’daki şehir hastanelerinde kreş bulunurken Manisa Şehir Hastanesi’nde ise kreş olmamasına rağmen sağlık çalışanlarının talebi üzerine kreş planlaması için adımlar atıldı.

Şehir Hastanelerinde Kreş Talebi

SES İzmir: Kreş Talebi Hayati Önem Taşıyor

SES İzmir: Kreş Talebi Hayati Önem Taşıyor

SES İzmir Şube Eş Başkanı Erkan Batmaz, sağlık çalışanları için şehir hastanelerinde kreş olmasının hayati bir talep olduğunu vurgulayarak, “İzmir Şehir Hastanesi henüz daha açılmamışken bu büyük eksiklik bir an önce, derhal giderilmeli, kreş planlaması yapılmalıdır” dedi. Sağlık çalışanlarının kreş taleplerini dile getirmeye devam edeceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehir Hastanelerinde Kreş Talebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir