İzmir Sağlık Müdürlüğü’nün Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirecekleri etkinliği engellediğini öne süren SES Sendikası İzmir Şubesi, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sendika, “Ferman Sağlık Müdürünün Hastaneler Bizimdir” başlıklı bir açıklama yaparak yaşananları duyurdu.
SES işyeri Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahi Eğitim ve Araştırma Hastanesi SES İşyeri Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İşyeri Temsilciliği olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenleyeceğimiz Müzik Dinletisi ve kokteyl etkinliğimiz İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün baskısıyla engellenmeye çalışılmış ve daha önce hastane tarafından etkinliğimiz için tahsis edilen amfi hastane Başhekimliği tarafından iptal edilmiştir.”
Etkinliğin engellenmesine karşı çıkarak mücadelelerini sürdüreceklerini belirten SES Sendikası, “Etkinliğimizi tüm bu antidemokratik engellemelere karşı 8 Mart Cuma saat 12.30’da basın açıklamamızla birlikte hastane bahçesinde yapacağız” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)