Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesi’nde Görev Yapan Hemşire Nida Son’un Vefatı
Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde görev yapan 30 yaşındaki erkek hemşire Nida Son, evinde hayatını kaybetti. Son’un ani vefat haberi, yakın çalışma arkadaşları ve sağlık camiasını derinden üzdü.
Çorlu Devlet Hastanesi, resmi Facebook hesabı üzerinden hemşire Nida Son için taziye mesajı paylaştı. Aynı şekilde Tekirdağ Sağlık-Sen Şubesi de Facebook üzerinden Son’un ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diledi.
Hemşirenin ölüm nedeni hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken, intihar ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi. Nida Son’un cenazesinin bugün Balıkesir’e bağlı Dereköy Mahallesi’nde defnedileceği bilgisi paylaşıldı.
Sağlık Camiasında Bir Kayıp: Dr. Muhittin Demir
Çorlu’da meydana gelen bu acı olay, son dönemde sağlık çalışanları arasında artan ölüm vakalarıyla dikkat çekti. Ocak ayının başlarında, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli olan ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) birincisi Radyoloji Ana Bilim Dalı görevlisi Dr. Muhittin Demir, evinde hayatını kaybetmişti.
Ülke genelinde sağlık çalışanlarına yönelik destek ve önlemler konusundaki tartışmalar devam ederken, hemşire Nida Son’un şüpheli ölümü ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bilgisi paylaşıldı.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)