1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Toplu Sözleşme Görüşmeleri ve Kamu Hakem Heyeti Kararı

Toplu Sözleşme Görüşmeleri ve Kamu Hakem Heyeti Kararı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, milyonları ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri ve kamu hakem heyetinin nihai kararı hakkında açıklamalarda bulundu. Demircan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kim borçlu? Memur borçlu, emekli borçlu, bir de toplu sözleşme masasına oturan en çok üyeye sahip iki konfederasyon borçlu. Onların ki vefa borcu. %1 ve %2’nin diyetini ödediler. Memurun emeği, alın teri, geleceği üzerinden. Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Öncesi Yapılacaklar!”

Sendikalar Arasındaki Tepkiler ve Eleştiriler

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Mutabakata varamadık, konu hakeme gitti.” açıklamasında bulunarak, sorumluluklarından kurtulduklarını belirtiyor ve kamu hakem heyetine atıyor. Diğer yandan Memur Sen, kamu işveren heyeti ve hakem heyetini suçlarken, Kamu Sen ise Memur Sen’i eleştirmekte. Sendikalar arasındaki bu çekişme ve eleştiriler kamuoyunda dikkat çekiyor.

Bazı kesimler kamu işveren heyeti ve hakem heyetine sitem ederken, Memur Sen’e karşı herhangi bir refleksin olmaması da dikkat çekiyor. Bu durum, sendikalar arasındaki ilişkilerin karmaşıklığını ve çıkmazını ortaya koymaktadır.

Toplu Sözleşme Kazanımları ve Eleştiriler

Resmi gazetede yayımlanan bilgilere göre, toplu sözleşme sonucunda çıkan kazanımların yetersiz olduğu ve bazı önemli konuların göz ardı edildiği belirtiliyor. Sendika temsilcileri, grev hakkı, maaş artışları, sosyal haklar ve diğer konulardaki taleplerin karşılanmadığını eleştirmektedirler.

Hakem heyetinin aldığı kararlar ve toplu sözleşme sürecindeki gelişmeler, sendikalar arasındaki çekişmeyi derinleştirirken, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılamadığı yönünde eleştiriler yükselmektedir.

Oluşan bu tablo, sendikaların ve kamu hakem heyetinin gelecekteki toplu sözleşme süreçlerinde karşılıklı daha yapıcı ve adil bir şekilde hareket etmeleri gerekliliğini göstermektedir.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toplu Sözleşme Görüşmeleri ve Kamu Hakem Heyeti Kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir