1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Sahim-Sen Başkanı’nın Tepkisi

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Sahim-Sen Başkanı’nın Tepkisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAHİM-SEN Başkanı Özlem Akarken, Kamu Görevlileri Hakem Heyeti tarafından belirlenen zam oranlarına sert tepki gösterdi. Akarken, “Memur ve emekliler sadaka değil geçim istiyor. Verilen sözlerin balon gibi patladığını düşünüyoruz” dedi. Sonuçları değerlendirirken, hakem heyetinin aldığı kararı eleştiren Akarken, “Kamu personeli ve emeklileri açlığa itildi, Türkiye Yüzyılı’nda refah payı olmadan geçinmek istenen bir durum yaratıldı” ifadelerini kullandı.

Toplu Sözleşme Sonuçları ve Zam Oranları

Toplu Sözleşme Sonuçları ve Zam Oranları

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti, 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerini tamamlayarak 2024 ve 2025 yılları için zam oranlarını belirledi. Buna göre, 2024 yılı için yüzde 15+10, 2025 yılı için yüzde 6+5 zam kararı alındı. Bu karar, kamu personeli ve emeklileri arasında tartışmalara neden oldu. Hakem heyetinin kararına kamu tarafından 6 oy ile karşı çıkılırken 4 oy ile kabul edildi.

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Sahim-Sen Başkanı'nın Tepkisi

  • SAHİM-SEN Başkanı Akarken, zam oranlarının enflasyon karşısında yetersiz kaldığını belirterek, “Memur ve emekliler enflasyona yenik düşecek” dedi.
  • Memur ve emeklilerin beklentilerinin karşılanmadığını dile getiren Akarken, “Verilen sözler balon gibi patladı, kamuda açlık sınırında yaşamak istemiyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
  • Kamu tarafının 6 oyuna karşı 4 red ile kabul edilen zam oranları, memurlar ve emekliler arasında hayal kırıklığı yarattı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Sahim-Sen Başkanı’nın Tepkisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir