1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Karamürsel, Kandıra ve Körfez Devlet Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, 2024 bütçesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çeker, yeni bütçede sağlık çalışanlarının maaşlarına %58’e varan bir zam talep ettiklerini belirtti.

Çeker, yaptığı açıklamada, “2024 Merkezi Yönetim Bütçesi şu an tartışılıyor ancak vatandaşların beklentilerini karşılamaktan uzak. Bu durum, kamu çalışanlarının maaşlarının en az %10 oranında erimesine yol açabilir. Bu adaletsizlik, bütçenin adil olmadığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Özellikle Cumhurbaşkanı tarafından verilen ek gösterge sözünün henüz hayata geçirilmediğine dikkat çeken Çeker, “Kamu çalışanlarının ekonomik zorluklarını hafifletecek adımlar atılmalı. Yapılacak düzenlemelerle memur ve emeklilerin sorunları en aza indirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Çeker, çalışanların refahını artırmak için ücret politikasının yeniden düzenlenmesi ve adaletsizliklerin giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarının karşılığını almaları gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir