Türk Tabipleri Birliği Davası ve Faaliyetleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Tabipleri Birliği Davası

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan davanın dördüncü duruşması bugün Ankara Dışkapı Adliyesi’nde görüldü. Duruşma öncesi adliye önünde bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına TTB Merkez Konseyi ve seçili kurulların üyeleri, tabip odalarının yönetici ve üyeleri ile hekim ve hak örgütlerinin, emek-meslek örgütlerinin, demokratik kitle örgütlerinin, siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Dayanışma ve Faaliyetler

Duruşma öncesi yapılan basın açıklamasında, TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı; TTB olarak kol ve komisyonları, il deprem koordinasyonları, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve sağlık emek-meslek örgütleri ile birlikte deprem bölgesinde hem koruyucu sağlık hizmetleri hem de değerlendirme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Görevimizin Devamı

TTB Merkez Konseyi II. Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, “Bizler hekimlik mesleğinin toplumsal sorumluluğunu yürekten hisseden Türk Tabipleri Birliği olarak, faaliyetlerimizde bilimsel bilgiye ve mesleğin etik ilkelerine sadık kalarak toplumsal sağlık ve meslektaşlarımızın emeği ve hakları için mücadele edeceğiz.” dedi.

Haksızlık ve İtiraz

Haksızlık ve İtiraz

Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleşen davadada, mahkeme heyeti reddi hakimin reddi kararına yapılan itiraz henüz sonuçlanmadığı gerekçesiyle davayı erteledi. TTB Hukuk Bürosu’ndan Avukat Verda Ersoy, davanın haksızlık üzerine kurulu olduğunu ve adil bir sonuç beklediklerini belirtti.

Geçmişten Günümüze TTB Davaları

TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Taner Gören, TTB’nin tarihindeki davalara atıfta bulunarak, doğru yolda olduklarının kanıtları olduğunu vurguladı. Gören, “Hekimlik mesleğinin toplumsal sorumluluğunu yürekten hisseden Türk Tabipleri Birliği dün susmadı, bugün de susmayacak.” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Tabipleri Birliği Davası ve Faaliyetleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir