Tütün Endüstrisinin Hedefi Gençler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla Türk Toraks Derneği (TTD) tarafından yapılan açıklamada, tütün ürünlerinin insan sağlığına ciddi zararlar verdiği vurgulanmıştır. TTD Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Doç. Dr. İpek Candemir, sigara ve diğer tütün ürünlerinin kullanımının sağlık risklerini artırdığını belirtmiştir.

Sigara Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

Doç. Dr. Candemir, sigara kullanımının azaldığına dair verilerin gerçeği yansıtmadığını ve özellikle gelişmekte olan ülkelerde sigara tüketiminin arttığını belirtmiştir. OECD’nin açıklamasına göre sigara pazarının büyümeye devam ettiği bilgisini paylaşmıştır.

Elektronik Sigara Tehlikesi

Elektronik Sigara Tehlikesi

TTD Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Remziye Can, tütün endüstrisinin gençleri hedef alarak elektronik sigara ve ısıtılmış tütün ürünleri gibi zararı azaltılmış ürünlerin kullanımını teşvik ettiğini belirtmiştir. Özellikle gençler arasında e-sigara kullanımının hızla arttığını vurgulamıştır.

Tütün Tüketimi Yoksulluğa Da Katkıda Bulunuyor!

Dr. Can, tütün tüketiminin yoksulluğa katkıda bulunduğunu ve sağlık maliyetlerini artırdığını dile getirmiştir. Tütün ürünlerinden kurtulmak için profesyonel destek alınması gerektiğini vurgulamıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tütün Endüstrisinin Hedefi Gençler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir