1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Ulusal Nadir Hastalıklar Derneği (NADHAS) Kuruldu

Ulusal Nadir Hastalıklar Derneği (NADHAS) Kuruldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde görevli öğretim üyeleri tarafından Ulusal Nadir Hastalıklar Derneği (NADHAS) kuruldu. Dernek, nadir hastalıkların farkındalığını artırmayı, tanı ve tedavi süreçlerini iyileştirmeyi, hastalıkla mücadele eden ailelere destek sağlamayı amaçlamaktadır.

NADHAS’ın Kurucuları ve Amaçları

NADHAS'ın Kurucuları ve Amaçları

  • Kurucular arasında Prof. Dr. Fatma Ömür Ardeniz, Doç. Dr. Aslı Kılavuz, Öğr. Gör. Ceyda Tunakan Dalgıç, Hemşire Sevgi Altay, Prof. Dr. Meral Kayıkcıoğlu, Dr. Yusuf Ali Altuncı ve Prof. Dr. Mehmet Uyar yer almaktadır. Derneğin Kurucu Başkanı ise Prof. Dr. Emine Nihal Mete Gökmen’dir.
  • NADHAS’ın amacı, nadir hastalıklar konusunda hekimlerin bilgi düzeyini artırmak, hastalara erken tanı koymak için çaba harcamak ve hastalıkla yaşayan bireyleri desteklemektir.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Emine Nihal Mete Gökmen, nadir hastalıkların milyonlarca insanı etkilediğine dikkat çekerek, bu hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerinin uzun ve zorlu olduğunu belirtmiştir. NADHAS, hekimlerin ve toplumun bu konudaki farkındalığını artırmayı hedeflemektedir.

Ulusal Nadir Hastalıklar Derneği (NADHAS) Kuruldu

“NADHAS, nadir hastalıklarla mücadelede umudu, inancı ve şansı simgeleyen dört yapraklı yonca logosuyla faaliyet göstermektedir. Dernek, üye aidatları ve bağışlarla desteklenmektedir. Mevzuata uygun her gerçek ve tüzel kişinin derneğe üye olabileceği veya bağış yapabileceği belirtilmektedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulusal Nadir Hastalıklar Derneği (NADHAS) Kuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir