Üroloji Uzmanı Prof. Dr. K. Turgay Akgül’ün Vefatı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üroloji alanında önemli çalışmalara imza atan ve sektörde saygınlığıyla tanınan Prof. Dr. K. Turgay Akgül, 1974 yılında Üsküdar’da doğmuş ve tıp dünyasına değerli katkılarda bulunmuştur. Lise eğitimini Malatya Fen Lisesi’nde tamamlayan Akgül, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuştur.

Turgay Akgül, 2003 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Üroloji Bölümü’nde başladığı asistanlık görevini sürdürerek, 2010 yılında Üroloji Doçenti unvanını almıştır. Akademik kariyeri boyunca uluslararası ve ulusal dergilerde 100’ün üzerinde bilimsel makale, çalışma ve bildiri yayımlamıştır. Ayrıca 2 adet bilimsel kitabın editörlüğünü üstlenmiş ve çeşitli kitaplarda bölümler yazmıştır.

Prof. Dr. K. Turgay Akgül, uluslararası ve ulusal düzeyde önemli dergilerin Yönetim Kurullarında ve Danışmanlık Kurullarında yer almış, sektöre değerli katkılar sağlamıştır.

Onun bilgi birikimi ve emekleri, üroloji alanında gelecek nesillere ilham olmaya devam edecektir. Türk tıp camiası, Prof. Dr. K. Turgay Akgül’ü saygıyla anmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. K. Turgay Akgül’ün Vefatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir