1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Veteriner Hekimlerin Çağrısı: Sağlıkta Şiddet Yasası Kapsamına Alınmalıyız

Veteriner Hekimlerin Çağrısı: Sağlıkta Şiddet Yasası Kapsamına Alınmalıyız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Veteriner Hekimler Birliği ve 56 Veteriner Hekim Odası, kamuoyuna ortak bir basın açıklaması yaparak, sağlık alanında artan şiddete dikkat çekti. Veteriner hekimler, şiddetin en büyük mağdurlarından olduklarını belirterek, Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmalarını talep etti.

Şiddetin Boyutu: Veteriner Hekimlerin Günlük Hayatında Karşılaştığı Tehditler

Açıklamada, veteriner hekimlerin günlük hayatta maruz kaldığı şiddetin boyutlarına da dikkat çekildi. Mobbing, taciz, şiddet ve hatta öldürme gibi olayların yaşandığı vurgulandı. Özellikle geçtiğimiz dönemde yaşanan saldırılar neticesinde, veteriner hekimlerin yaşam ve çalışma koşullarının ne denli tehlikede olduğu vurgulandı.

Toplum Sağlığı ve Veteriner Hekimlerin Önemi

Veteriner hekimlerin sadece hayvan sağlığı değil, aynı zamanda halk sağlığının da koruyucuları olduğu belirtildi. Veteriner hekimlerin toplum için sağlıklı gıda kontrolü yaparken karşılaştıkları zorluklar ve şiddetin, toplum sağlığı, hayvan refahı ve ülke ekonomisine ciddi zararlar verdiği vurgulandı.

Çözüm Yolu: Sağlıkta Şiddet Yasası ve Destek Çağrısı

Veteriner hekimler, yaşadıkları şiddetin ciddiyetine dikkat çekerek, Sağlıkta Şiddet Yasası’na dahil edilerek yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda, veteriner hekimlere karşı gösterilecek destek ve anlayışın önemine vurgu yapılarak, toplumun bu konuda duyarlı olması çağrısında bulunuldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Veteriner Hekimlerin Çağrısı: Sağlıkta Şiddet Yasası Kapsamına Alınmalıyız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir