Anadolu Sağlık Merkezi, Da Vinci Cerrahi Robotunu Hastalarla Buluşturdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Sağlık Merkezi, uzay bilimi araştırmalarının ileri teknoloji operasyonlardaki hali olarak tanımlanan Da Vinci cerrahi robotunu hastanede deneyime açtı. Robot simülatörü 16-20 Mayıs tarihlerinde hastanede sergilendi. Ziyaretçiler, robot konsoluna oturarak 3 boyutlu görüntü eşliğinde robot kollarını hareket ettirme ve yönetme fırsatı yakaladılar.

Robotik Cerrahinin Kullanım Alanları

Robotik Cerrahinin Kullanım Alanları

Kullanım alanı giderek yaygınlaşan Da Vinci cerrahi robotu, özellikle üroloji, göğüs cerrahisi, genel cerrahi, jinekolojik onkoloji cerrahisi ile kalp ve damar cerrahisi branşlarında sıklıkla kullanılıyor. Robotik cerrahi, kanser başta olmak üzere pek çok hastalığın cerrahi tedavisinde kullanılmaktadır.

Ürolojide Robotik Cerrahi

Ürolojide robotik cerrahi, özellikle prostat kanseri, böbrek kanseri, mesane kanseri, üst üriner sistem kanserleri, testis kanserleri ve diğer bazı ürolojik rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir. Robotik cerrahinin avantajları arasında küçük kesi, daha az ağrı, düşük enfeksiyon riski, hızlı iyileşme ve daha estetik görünüm bulunmaktadır.

Avantajları:

  • Küçük kesi
  • Daha az ağrı
  • Çok daha az kan kaybı
  • Düşük enfeksiyon riski
  • Daha estetik görünüm
  • Daha iyi ve hızlı iyileşme

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Anadolu Sağlık Merkezi, Da Vinci Cerrahi Robotunu Hastalarla Buluşturdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir