Bisikletli Teslimatların Filo Lojistiği Üzerindeki Etkisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketler, yakıt maliyetlerindeki artışın etkisiyle filolarını çeşitlendirmek ve daha sürdürülebilir çözümler bulmak için alternatif araçlara yöneliyor. Bu kapsamda, bisikletli teslimatlar öne çıkıyor.

RouteQ ile Bisiklet Yolu Destekli Teslimatlar

RouteQ ile Bisiklet Yolu Destekli Teslimatlar

RouteQ, son kilometre otomasyonu sağlayan bulut tabanlı bir yazılım olarak bisikletli teslimatları destekleyen yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme sayesinde, lojistik şirketleri bisiklet yollarını rotalara dahil edebilir, hız ve mesafe gibi faktörleri dikkate alarak optimize edilmiş teslimat rotaları oluşturabilirler. Yazılım, hem geleneksel hem de elektrikli bisikletler için uygun.

Uygun Maliyet ve Çevre Dostu Çözüm
Yeni rota otomasyonu şirketlere kent içinde hızlı ve etkin teslimat imkanı sunarken aynı zamanda maliyetleri düşürerek çevre dostu bir lojistik çözüm sağlıyor. Bisikletli kuryelerin trafik sıkışıklığı gibi sorunlardan etkilenmemesi, teslimat süreçlerini hızlandırıyor ve müşteri memnuniyetini artırıyor.

Multimodal Taşımacılık ve Bisiklet Kullanımı
Bisikletler, nüfusu yoğun kentlerde son kilometre teslimatlarında önemli bir rol oynuyor. Kuryeler, “feeder” araçların getirdiği kargoları dağıtarak teslimat süreçlerini hızlandırabilirler. RouteQ algoritması, bisikletlerin de dahil olduğu multimodal taşımacılık zincirlerinin oluşturulmasına destek oluyor.

Algoritma, rota oluştururken güvenli bisiklet yollarını tercih ederken aynı zamanda kuryelerin dikkatini dağıtabilecek unsurlardan kaçınmayı hedefliyor. Teslimatlar için karayolu kullanımı gerektiğinde ise güvenli ve trafiğin az olduğu güzergahlar tercih ediliyor.

(Kaynak: Basın Odamız – BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bisikletli Teslimatların Filo Lojistiği Üzerindeki Etkisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir