Aile Destek Programı ve Geniş Kapsamlı Yardımlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Destek Programı

Aile Destek Programı kapsamında Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ödemeler başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, program çerçevesinde bu ay hesaplara toplamda 4,1 milyar TL yardım yapılacağını duyurdu.

Geniş Kapsamlı Yardım Programı

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nın bugüne kadar hanelere toplamda 52,2 milyar TL yardım sağladığını belirtti. Program, ülkedeki en geniş kapsamlı sosyal yardım uygulamalarından biri olarak öne çıkıyor. Gelir kriterlerine dayanarak, düzenli sosyal yardım alamayan aileleri programın kapsamına dahil ettiklerini vurguladı.

Yeni Eklenen Destekler

Bakan Göktaş, program kapsamında Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği’nin de artık sunulduğunu açıkladı. Çocuk Desteği, ailelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler sağlarken, Elektrik Tüketim Desteği ile de hanelere ek ödemeler yapılıyor.

Bakan Göktaş: “İhtiyaç sahibi ailelere yönelik sunduğumuz desteği sürdürerek, bu ay hesaplara toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacağız. Sosyal refahı öncelikleyen bir yaklaşımla, etkili bir şekilde sosyal yardım sistemi yürüterek ülkenin büyümesini ve gelişmesini vatandaşlarımızla paylaşacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile Destek Programı ve Geniş Kapsamlı Yardımlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir