1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Araştırma Üniversitelerine Yönelik TÜBİTAK Destek Programları Değerlendirme Toplantısı

Araştırma Üniversitelerine Yönelik TÜBİTAK Destek Programları Değerlendirme Toplantısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve araştırma üniversitelerinin rektörleri katıldı. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, üniversitelerin TÜBİTAK programlarına katılımını artırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

TÜBİTAK-1004 Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı

TÜBİTAK-1004 Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, toplantıda TÜBİTAK 1004-Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı’nın da değerlendirildiğini ifade etti. Özvar, programın üniversiteler için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, yerli teknolojilerin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet gücünün artırılmasına katkı sağladığını belirtti.

Üniversitelerin Farklılaşması

Özvar, Yükseköğretim Kurulu olarak üniversitelerin farklılaşmasını destekleyecek düzenlemeler yapacaklarını ve mükemmeliyet merkezlerinin sürdürülebilirliği için çalışacaklarını belirtti. Programların üniversitelerin paydaşlarıyla iş birliği içinde yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

Mükemmeliyet Merkezlerinin Etkin Çalışması

Özvar, mükemmeliyet merkezlerinin daha etkin çalışabilmesi için gerekli hukuki düzenlemelerin yapılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bu merkezlerin üniversitelerin yanı sıra iş dünyası ve paydaşlarla da iş birliği içinde olması gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Araştırma Üniversitelerine Yönelik TÜBİTAK Destek Programları Değerlendirme Toplantısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir